زمان انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ شهريور ساعت 08:21 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۶/۱۷ ساعت 13:22    تعداد بازدید: 99    کد مطلب: 87274

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی:
حوزه آی تی سازمان تامین اجتماعی نیازمند انسجام و یکپارچگی است
عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: قدمت آی تی و بهره‌گیری از فناوری روز دنیا در سازمان تامین اجتماعی عمری بیش از 50 سال دارد، اما کم‌توجهی در برخی مقاطع سبب شده در حوزه آی. تی با یک غفلت تاریخی روبه‌رو باشیم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهندس مرتضی لطفی در در نشست برطرف کردن موانع و چالش‌های آی تی که در محل شعبه 25 تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ برگزار شد، تاکید کرد: ماموریت‌های حوزه آی تی متناسب با شرایط و الزامات زمانی طراحی شده که با توجه به سند استراتژیک سازمان تدوین برنامه بلندمدت در حوزه آی تی امری اجتناب‌ناپذیر است.

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی افزود: در اولین گام باید دستگاه‌هایی که در حوزه آی تی فعالیت دارند و  نیازمند انسجام و یکپارچگی هستند، به یک باور مشترک برسند.
مهندس لطفی تاکید کرد: اگر بتوانیم بین ستاد و صف به باور و فهم مشترک از آنچه که به عنوان ماموریت‌ها و اهداف تعریف‎شده دست یابیم، بسیاری از مشکلات کاهش خواهد یافت.
وی اراده برطرف نمودن موانع و مشکلات آی. تی را از سوی دکتر سالاری، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی یک فرصت ایده‌آل و پشتوانه بسیار ارزنده توصیف کرد.
عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی از تشکیل کار‌گروه مرکب از مدیران ستادی ادارات کل، شرکت خدمات ماشینی و کارشناسان متخصص در سطح شعب خبر داد و گفت: امیدواریم با تشکیل این کارگروه به نقطه مشترک برسیم و با شناسایی معضلات و برطرف کردن آن، شاهد ارتقای سطح رضایتمندی کارکنان و مخاطبان باشیم.

ناهید حیدری، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ نیز در این نشست با اشاره به سند برنامه استراتژیک سازمان تامین اجتماعی و نبود برنامه جامع در آی تی گفت: به رغم اینکه در سند استراتژیک سازمان و بر اساس برنامه استراتژیک سازمان که حاصل فرایند رسمی در قالب نظام برنامه‌ریزی و با استفاده از مشارکت گسترده واحدهای مختلف و بر اساس استفاده از خرد جمعی تهیه شده است، برنامه راهبردی مشخصی در زمینه آی تی نداریم .

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تعدد در کارگاه‌های ورودی برای ارائه خدمات را یکی از معضلات طاقت‌فرسا دانست و افزود: این درگاه‌ها انرژی و وقت بسیاری از کارکنان را می‌گیرد و توصیه می‌شود گستردگی ایستگاه‌های کاری به حداقل ممکن کاهش یابد.
حیدری با اشاره به ماهیت برخی از فرایندهای کاری در سازمان تامین اجتماعی که ارتباط مستقیمی با نهادها یا ادارات بیرون از سازمان تامین اجتماعی دارد، گفت: بسیای از فرایندهای کاری به عنوان برون‌سازمانی از نظر ماهیت و شکل اداری ارتباط نزدیک دارد و نبود اتوماسیون اداری سبب شده که فرایندهای کاری، طولانی شود.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به پیشینه تاریخی آی تی در سازمان تامین اجتماعی گفت: بر اساس عملکرد در گذشته با رویکرد تغییر سیستم دستی به مکانیزه انجام گرفت و در حالی که باید سیستم و رویکرد آن به سوی اتوماسیون باشد نه مکانیزه
حیدری یکی از مشکلات کاربران از بهره‌گیری آی تی سازمان را در تعدد سامانه‌ها عنوان نمود و گفت: گستردگی سامانه‌ها سبب گردید کلا در زمان و بهره‌گیری آسان از خدمات دچار چالش شویم.
شایان ذکر است این جلسه با مدیریت مهندس لطفی، عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و دکتر سپهری، مدیر عامل شرکت مشاوره مدیریت و خدمات ماشینی تامین به منظور کاهش مشکلات آی. تی در شعب ادامه‌دار خواهد بود.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha