زمان انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۰ مرداد ساعت 14:19 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۵/۲۲ ساعت 09:13    تعداد بازدید: 122    کد مطلب: 86042

دکتر روح اله زارع خفری، رئیس درمانگاه شهدای گمنام نورآباد ممسنی
عید قربان، خون بهاى معرفت خلقت


عید قربان، عید سراسر معرفت و نجات بشریت است. آن روز که ابراهیم با ذبح فرزند دلبندش به یقین محض رسید، حسین با جانسپارى و گذشت تمام عیار از همه دارایى اش، خون خدا گشت و به اعلى علیین جان تازه اى بخشید و به واژه ایثار مفهوم. قربان موجود گشت تا از پس آن، درخت تنومند نبوت به دستان پربرکت ولایت برسد. مگر غیر ازین است که کاشت درخت بسى سهل تر از نگهداشت آن است. گویى از ابتدا خداوند متعال تمامى کائنات را برآن داشته تا همه مکانها و زمانها را درنوردیده و به نقطه اى تاریخى از آفرینش گیتى برسند که صرفاً مقوله امامت و ولایت در وجود بشریت و هستى نقش بندد. آرى، چه زیبا و دلبرانه ایزد یکتا همگان را برآن داشته که بستر مفروش ولایت باشند. و چه بسیار پسندیده انتخابى بود على (ع). على نقطه عطف خلقت گشت و درخت نبوت در وجود پاکش و ذریه ایشان به مثابه ریسمانى تجلى پیدا کرد که به لطف پروردگار روزبروز این ریسمان محکمتر از گذشته گشته و حبل المتینى شده که در جهانیان براى دوستداران و دشمنانش بشیراً و نذیراست.
واژه شیعه امروزه محدود به زمان و یا مکان خاصى نیست، بلکه به عنوان یک ایدئولوژى قوى و منحصر و غیر محصور در زمان و مکانى خاص قابلیت تمسک براى همگان را دارد و این خود حاکى از برآمدن این تفکر از نهاد پاک امامت و انسانیت است.
تجلى امامت را جهان امروزى در ولایت همه جانبه (بر جانها، دلها و افکار بشریت) رهبر کبیر و فقید انقلاب امام خمینى (رحمه الله علیه) و مقام عظمى آیت الله خامنه اى (مدظله العالى) درک کرده و شاهدند.
حال که این حقیقت آشکار به سراسر عالم تسرى یافته، بر ماست که خود را در این دریاى نجات غرق کنیم تا دلهایمان مالامال از حقیقت گشته و لباس عافیت بر تنمان رخ بنماید.
اعیاد میمون و فرخنده قربان و غدیرخم بر همگان مبارک
 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha