زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۷ مرداد ساعت 10:57 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۵/۷ ساعت 10:57    تعداد بازدید: 21    کد مطلب: 85424

بازنشسته تامین اجتماعی گیلان نماد اراده و پویایی انسانهای فرهیخته
در دهه های گذشته با شنیدن عنوان بازنشسته ، چهره ای خمیده با موهای سپید وعصا به دست درذهن تجسم میگردید که گذر زمان در لایه لایه چین و چروکهای صورتش قابل رویت بود .با گذشت زمان و پیشرفتهای صورت گرفته و تغییر سبک زندگی و نیازهای معیشتی ، بازنشستگی نه به معنای سالهای فراغت و استراحت مطلق بلکه دوره ای نوین از زندگی برای تلاشی دوباره و بهتر زیستن با بکارگیری تجربیات گذشته گردید .


هرچند انسانهای بسیاری هستند که با تغییر رویکرد در سالهای پس از بازنشستگی ، درقابی از سکون وسکوت فرو می روند و با دست کشیدن از تمامی فعالیتهای کاری و اجتماعی شیوه ای مرسوم برای این مقطع از زندگی خود برمی گزینند ولیکن افرادی نیز وجود دارند که با همت والا و اندیشه سبز ، مسیر کمال و تعالی را مقتدرانه ادامه داده و بر این باور مهر تایید می زنند که بازنشستگی پایان راه نیست .
استاد مجید محمدپور یکی از افتخارات استان گیلان است که درتابستان سال 89 پس از سه دهه تلاش و فعالیت کاری درعرصه های مختلف بویژه حوزه ارتباطات واخبار به جرگه بازنشستگان تامین اجتماعی پیوست .
مجید محمدپور در تاریخ 5 بهمن ماه سال 1335در شهررودسر و درخانواده ای اصیل و گیلانی زاده شد ، پس از طی مراحل تحصیلی در سال 1355 موفق به اخذ دیپلم شد و با توجه به استعداد و علاقمندی درزمینه های روزنامه نگاری وارتباطات ، فعالیت خود را دراین بخش ادامه داده و در سال 1379 موفق به اخذ مدرک کارشناسی و درسال 1382 کارشناسی ارشد مدیریت دولتی شد .
توانمندی ها و پتانسیل های علمی او در کنار روحیه وویژگیهای فردی درحوزه های روابط عمومی ، ارتباطات واخبار و روزنامه نگاری سبب شد تا دراین مسیر پله های ترقی را با موفقیت پشت سر نهاده ودر پستهای کلیدی همچون معاون مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران ، معاون خبرگزاری اقتصادی ایران ، مدیر ارزشیابی خبرگزاری وزارت نفت ( شانا )، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا ) در 5 استان کشور ، سرپرست روزنامه ایران به مدت 8 سال در استانهای مختلف، رئیس اداره ارتباطات قوه قضائیه و سردبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور و... ایفای مسئولیت کند.
تدریس دانشگاهی وتالیف شش اثر با عناوین : علل نوسان آب دریای خزر ( سال 1376 ) ، چگونه خبرنگار شویم ( سال 1379 ) ، روابط عمومی ستون خیمه سازمان ( سال 1381 ) ، افغانستان امروز ( سال 1383 ) افغانستان ، فرصتها و تهدیدها ( سال 1384 ) و روزنامه نگاری علمی و کاربردی ( سال 1394 – یعنی پس از بازنشستگی ) در کنار صدها مقاله ، سرمقاله و... را می توان از بارزترین جلوه های فعالیتهای علمی پژوهشی وی برشمرد .
دریافت ده ها لوح سپاس ازمقامات و مسئولین درطی سالهای فعالیت تاکنون در کنار کسب دستاوردهایی همچون : استاد نمونه در هشت سال متوالی بر اساس ارزیابی جهاد دانشگاهی ، عضو انجمن مفاخر فرهنگی ، ادبی مرکز گیلان ، مشاور فرهنگی دانشگاه آزاد گیلان ، مشاور فرهنگی و روابط بین الملل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انزلی ، عضو شورای بسیج رسانه استان ، نماینده ستاد تبلیغات جنگ درجبهه های دفاع مقدس ، اخذ رتبه کارشناس خبره رسانه از خبرگزاری جمهوری اسلامی و سازمان مدیریت ( معادل دکترای رسانه ) ، عضو شورای نویسندگان ایران از سال 1370 تاکنون و... بخشی از افتخارات این بازنشسته ارجمند است.
آنچه مسلم است انسانهای موفق در تاریخ سرزمین ایران و جهان اندک نبوده اند ولی آنچه که چهره های برتر و ماندگار را متمایز می کند تداوم پویایی و سیرجریان زندگی در سالهای میانسالی و پس از آن بازنشستگی است که در افرادی همچون استاد مجید محمدپور ، آنان را به نمادی از اراده و پویایی تبدیل می کند .             
استاد مجید محمدپور که با عشق به کار رسانه ، با اخذ مجوز هفته نامه منطقه ای واکنش بعنوان مدیرمسئول ازسال 1381دراین بخش فعالیت می کرد پس از بازنشستگی نیز درسال 1392 با راه اندازی شبکه خبری تحلیلی گیلان 24 ، علاوه براستفاده مطلوب از سوابق کاری ، با کارآفرینی و ایجاد اشتغال و آموزش و انتقال تجربیات به نسل امروز ، نه تنها درفضای رسانه ای باقی ماند بلکه با تالیف اثری به نام (( روزنامه نگاری کاربردی و علمی )) این رسالت را کاملتر کرده واز طریق همکاری با ادارات ودانشگاه های مختلف در زمینه ارتباطات ، روابط عمومی ، فن بیان و ... در قالب تدریس دانشگاهی و دوره های آموزشی به اشاعه وترویج مفاهیم و مضامین این عرصه در بین جوانان و علاقمندان پرداخت .
اخذ دومین مدرک کارشناسی ارشد درسال 97 دررشته بازرگانی با گرایش بازاریابی وورود به عرصه هنروموسیقی درآغازشصت سالگی ازدیگرنمونه های فعالیتهای محمدپوردردوران پس از بازنشستگی است که ثمره آن تهیه اولین آلبوم مشتمل بر چهار ترانه ( یک گیلکی و سه فارسی ) است .
این فرهیخته گیلانی که به حق در زمره بازنشستگان موفق و نمونه تامین اجتماعی استان قلمداد می شود همچنان در مسیرپیشرفت واعتلای کاری وعلمی حرکت کرده وبمنزله الگویی برای تمام جوانان وانسانهای آزاد اندیش و متعهد تلقی می شود.
برای ایشان و تمامی کسانی که تفکری هدفمند و هوشمندانه را سرلوحه زندگی قرار داده وبا عزمی راسخ ومصمم درجهت نیل به کمال انسانی ، تاریخ و روزها را نمیگذرانند بلکه می سازند بهترینها را به همراه سلامتی ، عزت و تداوم توفیق از یزدان پاک آرزو داریم . 

گزارشی از امیررضا زندی فر رئیس اداره روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha