زمان انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۸ تير ساعت 10:45 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۱۸ ساعت 10:44    تعداد بازدید: 46    کد مطلب: 81500

سید صلاح قریشی، مدیرکل تأمین اجتماعی استان کردستان
نقش سازمان تأمین اجتماعی در شکوفایی اقتصادی و رونق تولید


ورود بشر به زندگی شهری و قرار گرفتن مناسبات بین انسانها بر مدار قرارداد باعث شده تا مناسبات عرفی که ریشه در فرهنگ اصیل بومی، احساس شدید آبروداری و تعصب شدید بر تعلقات فامیلی دارد تضعیف شده و افراد ناچارا بیش از اینکه بر تعهد وابستگان درجه یک تکیه کنند بر روی سرمایه گذاری در نهادهای حمایتی و بیمه ای تکیه می نمایند به این دلیل است که میزان سامان یافتگی سازمانی و تعداد افراد تحت پوشش این نهادها از معیارهای اصلی سنجش توسعه یافتگی است.
سازمان تأمین اجتماعی با تنوع گسترده ای از سرفصلهای خدماتی، بزرگترین نهاد بیمه ای ایران در زمان های سخت زندگی مثل پیری، بیماری، از کار افتادگی و مرگ است که تکیه گاه بیش از 42 میلیون نفر بوده به طوری که 6 میلیون و 516 هزار و 941 نفر آن مستمری بگیر و 93 هزار و 978 نفر هم مقرری بگیر بیمه بیکاری هستند که اگر این حمایتها نبود با مشکلات بزرگی در زندگی مواجه می شدند.
این سازمان در تلاش است تا هم چتر حمایتی خود را گسترش داده و هم آسان سازی و دسترسی افراد تحت پوشش به خدمات را اجرا نماید که طرح هایی مثل اتوماسیون اداری، ارایه بیش از 45 نوع خدمت به صورت الکترونیک، الکترونیکی نمودن پرونده بیمه شدگان، پرداخت الکترونیکی حق بیمه و .... در صدر این اقدامات قرار داشته و موجب ارتقاء سطح رضایت ارباب رجوع گشته است.
این ادعا که سازمان تأمین اجتماعی ایران بزرگترین نهاد بیمه ای برای حمایت از بیمه شدگان و مستمری بگیران و حامی و سرمایهگذار رونق تولید در کشور می باشد گزاف نیست.
سازمان تأمین اجتماعی علاوه بر ارائه خدمات جاری نقش بزرگی در توسعه همه جانبه به ویژه شکوفایی اقتصادی  و رونق تولید دارد و  از جمله سرمایه گذاران کشور در قالب احداث کارخانجات و مراکز تولید و رونق تولید بوده و در ایجاد اشتغال نقش عظیمی ایفا می نماید.
برای اثبات برکات حضور این نهاد در کردستان کافی است اشاره کنم به این آمار، 206 هزار و 832 نفر بیمه شده اصلی، 345 هزار و 981 نفر بیمه شده تبعی، 78 هزار و 898 نفر مستمری بگیر اصلی و تبعی، 22 هزار و 30 نفر بازمانده داشته که در مجموع 55/7 درصد جمعیت شهری را  با نسبت پشتیبان 6، در سطح این استان تحت پوشش قرار داده و استان برتر در زمینه بیمه نمودن اقشار ضعیف از قبیل کارگران ساختمانی، باربران، رانندگان درون و برون شهری، قالیبافان، خادمان مساجد و ... هستیم که اگر برایشان مشکلی پیش آید خدمات تأمین اجتماعی آنان و خانواده هایشان را از دیگران بی نیاز می کند.
یکی دیگر از برکات حضور تأمین اجتماعی در راستای منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و تحقق عدالت اجتماعی و توزیع بهینه ثروت، تلاش در جهت رفع بیکاری و تولید داخلی است  که این مهم با سرمایه گذاری کلان در حوزه تولید و اشتغال استان و احداث کارخانه لاستیک سازی بارز شروع و در یک پروسه مداوم ادامه داشته و طرح ها و پروژه های دیگری را نیز در دست اجرا دارد که برای نمونه به کارخانه فرآوری طلای سقز اشاره می شود.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha