زمان انتشار: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۲ خرداد ساعت 11:15 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۳/۲۲ ساعت 11:15    تعداد بازدید: 20    کد مطلب: 80549

مراکز درمانی سمنان آماده پذیرش بیمه شدگان در طرح ملی کنترل فشار خون هستند
مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان گفت: ۹ مرکز درمانی تامین اجتماعی در این استان آماده پذیرش و ثبت اطلاعات بیمه شدگان در طرح ملی کنترل فشار خون است.


به گزارش اداره کل وابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید مجتبی اکرم اظهار داشت: مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان سمنان برای کمک به اجرا و پوشش ۱۰۰ درصدی جامعه هدف در طرح ملی کنترل فشار خون تمام ظرفیت خود را به کار گرفته است.
وی ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود و با استقرار سامانه‌های درج اطلاعات مراجعه کنندگان، انجام سنجش فشار خون در مراکز درمانی تأمین اجتماعی همگام با سایر مراکز بهداشتی و درمانی استان انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه کنترل فشار خون از جمله اقدامات دارای اهمیت و قابل توجه در حفظ تندرستی و بهبود سلامت جامعه است، ادامه داد: اهتمام همه جانبه از سوی متولیان امر درمان با کمک همراهی مردم در اجرای صحیح پویش کنترل فشارخون به کارگرفته شده است.
دکتر اکرم گفت: فعالیت‌های ورزشی و پیاده روی، کاهش مصرف نمک و کاهش میزان استرس از جمله مواردی هستند که با انجام آنها می‌توان تا حدود بسیار زیادی از ابتلاء به فشار خون جلوگیری کرد.
وی تصریح کرد: فشارخون بالا منشأ بیماری‌های دیگر مانند بیماری‌های کلیوی و قلبی و عروقی است و کنترل فشار خون راهکار ساده برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌های دیگر است.
دکتر اکرم افزود: برخی افراد دارای فشارخون بالا از بیماری خود خبر ندارند و یا در درمان بیماری خود سهل انگاری می‌کند که این موضوع سلامت فرد را به مخاطره می‌اندازد و اجرای پویش ملی کنترل فشار خون راهی برای شناسایی این افراد و پیگیری درمان آنهاست.
مدیر درمان تأمین اجتماعی سمنان گفت: افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی می‌توانند در پویش کنترل فشار خون شرکت کنند.
وی تصریح کرد: نمونه گیری و کنترل فشار خون در سراسر استان سمنان از طریق مراجعه به پایگاه‌های سیار، ثابت و خوداظهاری به صورت اینترنتی انجام می‌شود و این پویش تا پانزدهم تیر ۹۸ ادامه خواهد داشت.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha