زمان انتشار: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد ساعت 08:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۳/۱ ساعت 15:46    تعداد بازدید: 43    کد مطلب: 80120

دکتر محمدرضا جعفریان، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی
فتح خرمشهر افتخارآمیزترین برگ تاریخ انقلاب


خرمشهر را خدا آزاد کرد
(امام خمینی)

تاریخ 8 ساله دفاع مقدس، مملو از خاطرات به یاد ماندنی و افتخارآمیز است، اما شاید هیچ یک از آن خاطرات ناب و ارزشمند، با آزادسازی خرمشهر عزیز برابری نکند. نام خرمشهر در تاریخ و جغرافیای سیاسی ایران، با مقاومت و پیروزی عجین شده است. عملیات بیت المقدس در 3 مرحله انجام شد و به تسلط 19 ماهه دشمن بر خرمشهر پایان داد. توازن بین المللی میان طرفین جنگ، هم در عرصه روابط سیاسی و هم در عرصه نظامی به نفع جمهوری اسلامی تغییر کرد، رژیم بعثی عراق که تا قبل از فتح خرمشهر، از پیروزی های بدست آمده، سرمست بود، به یکباره و نا امید از آینده نبرد، به آتش‌بس تمایل نشان داد و سازمانهای بین المللی را در همین خصوص به یاری طلبید. فتح خرمشهر در حقیقت افتخارآمیزترین برگ تاریخ دفاع مقدس و بلکه انقلاب اسلامی است. ایثارگریهای مردم و رزمندگان ایران در عرصه نبرد با متجاوز، عزم راسخ آنها را برای حفظ دستاوردهای انقلاب، به جامعه جهانی ثابت نمود.
نام گذاری سالروز این حماسه بزرگ به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی، حرکت سنجیده ای است، چرا که همواره باید از این ظرفیت عظیم برای حفظ روحیه مقاومت و ایثار استفاده شود تا ملت بزرگ ایران بتواند در مقابل انواع توطئه های بدخواهان، سرافراز و بالنده، به پیش رود. به ویژه در این زمان که فعالیتهای ناجوانمردانه و تحریمهای ظالمانه، بیش از هر زمان دیگر، عزت و شرف این سرزمین را نشانه گرفته است، تا جایی که رییس جمهوری فعلی آمریکا اذعان می دارد شدیدترین تحریمهایی که تاکنون بکار گرفته شده، علیه ایران اعمال شده است. آری در این هنگام است که بیش از پیش به الگوگیری از حماسه خرمشهر نیازمندیم. باید همچنان این فتح بزرگ را که عنایت ویژه خداوند بود، زنده نگهداریم و این باور را ترویج کنیم که خداوند، همچون حماسه خرمشهر، در کنار مردم مومن و انقلابی ایران خواهد بود.     
اینجانب، ضمن آرزوی علو درجات برای شهدای بزرگوار این حماسه بزرگ، فرارسیدن سالروز آن را به پیشگاه همه مردان و زنان افتخارآفرین این مرز و بوم، بویژه رزمندگان دلاور آن، تبریک عرض می نمایم و برای ایشان از درگاه حضرت احدیت، توفیقات توام با سلامتی را مسألت می دارم.  
 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha