زمان انتشار: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد ساعت 09:17 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۳/۱ ساعت 09:39    تعداد بازدید: 106    کد مطلب: 80087

رحیم اردلان، معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی
روابط عمومی، ابزاری برای توسعه مشارکت


سازمانها ابزارهای عقلانی برای رسیدن به هدف هستند و فلسفه وجودی آنها بهتر کردن زندگی انسانهاست. سازمان تامین اجتماعی نیز به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نهادهای عمومی کشور، نقشی کم‌نظیر در کیفیت زندگی مردم دارد. سازمانی به این عظمت و با این تنوع در کمیت و کیفیت خدمات، نیازمند کانال و سازوکاری دوسویه است که بتواند ارتباط میان کارکنان و مدیران با ذینفعان و بالعکس را به نحو شایسته‌ای برقرار سازد. در جوامع امروزی سهم بزرگی از این وظیفه خطیر بر عهده "ادارات و مراکز روابط عمومی" سازمانها و دستگاه‌های اجرایی است. بر این باورم که روابط عمومی‌ها می‌توانند نقشی بی‌بدیل و تعیین‌کننده در شفاف‌سازی ارتباطات بین مخاطبان و مسئولان سازمان و خصوصا" شناسایی و انعکاس مسائل و مشکلات موجود و همچنین مطالبات و انتظارات ذینفعان سازمان ایفا کنند. از طرفی به زعم اینجانب، رسانه‌هایی که در اختیار روابط عمومی‌هاست نباید به تریبونی برای گفتگوی یکطرفه و تک‌گویی برای مدیران بدل شده و امکان گرفتن بازخوردهای کارآمد از مخاطبین، که منبعی فوق العاده برای اصلاح امور است، از ما سلب شود. ما در سازمانی زیست می‌کنیم که اموال آن متعلق به شرکای اجتماعی اعم از بیمه‌شدگان و کارفرمایان و مستمری‌بگیران است و موظفیم که زمینه‌هایی را فراهم کنیم که سهم آنها در بیان دغدغه‌ها، انتظارات بحق و دلخوریهایشان، حتی اگر به زعم ما ناروا و ناملایم باشد، محترم شمرده شده و شنیده شود.
از طرفی توجه به این ظرفیت کم‌ نظیر روابط‌ عمومی‌ها که می‌توانند با ابزارهای رسانه‌ای خود در "فهم و درک مسئله‌‌های سازمانی" همنوایی ایجاد کرده و اراده عمومی برای حل آن را در سازمان برانگیرانند، جایگاه خطیر و پرمسئولیت این حوزه را بیشتر نمایان می‌کند.

اینجانب ضمن پاسداشت هفته روابط عمومی و ارتباطات، از تمامی همکاران، کارشناسان و همه برادران و خواهران عزیز و پرتلاشم در روابط عمومی استانها و ستاد مرکزی تشکر و قدردانی صمیمانه کرده و به سهم خود از بکارگیری هر گونه ابتکار، خلاقیت، هم اندیشی و همت مضاعف در جهت توسعه زمینه مشارکت و بهبود شرایط ارتباطی با مخاطبین عزیز در سطوح مختلف استقبال می‌نمایم.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha