زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۲ اسفند ساعت 07:42 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ ساعت 09:17    تعداد بازدید: 95    کد مطلب: 75821

گفتگو: پیمان شهامت
اخذ تقدیرنامه تک ستاره مدیریت درمان تامین اجتماعی کرمان در شانزدهمین همایش تعالی سازمانی
مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کرمان، سال گذشته موفق به اخذ گواهی تعهد به تعالی سازمانی بعنوان تنها سازمان از حوزه سلامت کشور شد. امسال نیز در شانزدهمین دوره و در سطحی بالاتر موفق به اخذ تقدیر نامه تک ستاره شد. در این خصوص گفتگویی با دکتر امین فخر مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان انجام شده است که در ادامه می آید:


- آقای دکتر ضمن تبریک دریافت جایزه ملی تعالی سازمانی توسط مدیریت درمان استان کرمان، لطفا در مورد این جایزه توضیحاتی بیان فرمایید؟

با تشکر از شما و تبریک دریافت این جایزه ملی توسط همکاران عزیز و علاقمند مدیریت درمان . جایزه ملی تعالی سازمانی از سال 1382 و با نام اولیه جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانی برای سازمانهای تولیدی و صنعتی کار خود را آغاز کرد و در سالهای بعد مورد استقبال سایر بخشها اعم از خدمات،آموزش و سلامت قرار گرفت و هم اکنون با نام جایزه ملی تعالی سازمانی از اعتبار بالایی نزد بنگاههای اقتصادی و سازمانهای عمومی کشور برخوردار است.
تاکنون 16 دوره این فرآیند ارزیابی سرآمدی ملی برگزار شده و سازمانهای پیشرو و علاقمند در سه سطح تندیس، تقدیر نامه و گواهی تعهد به تعالی سازمانی در این فرآیند مورد ارزیابی قرار می گیرند.

- این ارزیابی ملی چه مزایایی برای سازمانهای ارزیابی شونده دارد؟

مهمترین تاثیر آن نهادینه شدن مفاهیم مدیریت علمی بصورت محتوایی در سازمان ارزیابی شونده و خارج کردن سازمان از روال های روز مره و کنار گذاشتن رویکرد های ناکارآمد و پذیرش نظام های نوین و روز آمد می باشد.
ایجاد رقابت مثبت و شناسایی ریسک های تاثیر گذار بر پایداری سازمانی و تعریف و جاری سازی پروژه های بهبود که باعث رشد و پویایی سازمانی میشود، از دیگر مزایای این فرآیند ارزیابی ملی است.

-اهمیت مقوله تعالی سازمانی در شرایط خاص فعلی کشور که با مشکلات اقتصادی و تحریمی مواجه هستیم را بیان فرمایید؟

واقعیت آن است که کشور ما در مقوله بهره وری رتبه پایینی دارد و همین امر باعث آسیب پذیری در شرایط حاد تحریمی میشود. یکی از بهترین اقدامات سازمانها برای مقابله با شرایط خاص کشور حرکت در جهت ارتقاء بهره وری با بهره گیری از مدل تعالی سازمانی است.
همانگونه که قبلا اشاره کردم شناسایی ریسک های تاثیر گذار بر پایداری سازمانها با تحلیل دقیق از مولفه های پیرامونی میتواند پیشنهاد دهنده پروژه های بهبودی باشد که در شرایط خطیر باعث تاب آوری و پایداری سازمانها شود.
داشتن یک مدل بومی که مورد تایید سازمان ملی بهره وری است مطمئنا راه حلی عالمانه برای برون رفت از مشکلات خواهد بود.

-چه مراحلی را برای رسیدن به این جایزه ملی طی کردید؟

از نیمه دوم سال 94 با تصمیم جمعی همکاران خوب و علاقمند در ستاد مدیریت درمان حرکت به سمت تعالی شروع شد و طی فرآیندی دو ساله موفق به اخذ گواهی نامه ایزو 2015-9001، ایزو 10015 و ایزو10002 و نهایتا گواهی تعهد به تعالی سازمانی در سال 96 شدیم.
خوشبختانه با همت والا و تلاش های ارزشمند همکارانم طی یکسال گذشته و پس از ارزیابی های موشکافانه و سخت گیرانه ممیزان مرکز تعالی کشور موفق به ارتقاء به یک سطح بالاتر و اخذ تقدیر نامه تک ستاره و جایزه ملی کیفیت شدیم.
موفقیت دیگری که در سال 97 برای مدیریت درمان استان کرمان رقم خورد،کسب رتبه نخست جشنواره شهید رجایی در بین مدیریت درمان های سراسر کشور و دریافت لوح تقدیر از وزیر محترم تعاون، کار و رفاه بود.

-برنامه های آتی شما برای حرکت در مسیر تعالی چیست؟

مدل تعالی سازمانی کشور در 3 سطح تعریف شده است. سطح تقدیر نامه، از یک ستاره تا پنج ستاره و سطح تندیس از سیمین، بلورین و زرین تشکیل شده است.
حرکت در این مسیر پله پله است و ظرف 16 سال گذشته فقط 3 سازمان موفق به دریافت تندیس زرین شده اند و سابقه شرکت هر یک از این سازمانها در این فرآیند ارزیابی ملی کمتر از 10 سال نبوده است.
بنا براین برای ما که 2 سال سابقه شرکت در این فرآیند را داشته ایم راهی طولانی تا رسیدن به قله باقی مانده است و مطمئنا با همت و تلاش همکاران خوب و علاقمند حرکت تا رسیدن به قله را ادامه خواهیم داد.

-در پایان اگر مطلبی باقی مانده است، بفرمایید؟

لازم است در پایان یادی از مرحوم دکتر نوربخش کنیم که حقیقتا دغدغه تعالی سازمان تامین اجتماعی را داشتند و با تقدیم جان خود در این مسیر، نامی نیک و جاودان از خود بجا گذاشتند.
این موفقیت را هرچند که کوچک است به روح بلند ایشان تقدیم می کنیم.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha