زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند ساعت 09:20 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۱ ساعت 13:45    تعداد بازدید: 128    کد مطلب: 75199

روایتی از هم اندیشی سرپرست سازمان تامین اجتماعی با کارکنان بیمه و درمان استان قزوین


همیشه برای ما روابط عمومی ها بهمن ماه حال و هوای دیگری دارد از هماهنگی برنامه های مختلف تا برگزاری مصاحبه مطبوعاتی مدیران ، افتتاح پروژه های دهه مبارک فجر و هزار و یک کار دیگر اما دهه فجر امسال برایم کمی متفاوت تر بود. چون هم به ساختمان جدید مدیریت نقل مکان کردیم و هم دو پروژه اورژانس رازی و ام آر آی که قرار بود به همراه ساختمان جدید اداره کل و مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قزوین در دهه فجر امسال افتتاح شود . از توفیق استان ما همین بس که ازجدول زمانبندی افتتاح پروژههای استان ها معلوم شده بود اقای زدا سرپرست سازمان و هیئت همراه به چند استان سفر می کنند و خودشان در مراسم افتتاح شرکت می کنند و استان ما یکی از این استانها بود .
 نحوه برگزاری مراسم و اینکه این مراسم با شکوه و بدون نقص برگزار شود برایم خیلی اهمیت داشت و می شود گفت واقعا همه در تلاش بودند تا نتیجه و کار خوب و عالی در بیاد . صبح روز موعود فرا رسید ۱۷بهمن ماه قرار بود مسئولین استانی ، استاندار، نمایندگان و سرپرست سازمان و هیئت همراه برای افتتاح ۱۰ صبح به سالن اجتماعات شهید انبارلویی تشریف بیاورند که برنامه با یک تاخیر ۱۰ دقیقه آغاز شد و 8 سخنران سخنرانی کردند و   مراسم با خیر و خوشی در ساعت ۱۲:۴۵ خاتمه یافت.

در اواسط برنامه آقای تقی پور مدیرکل روابط عمومی به من و خانم آشوری همکارم در روابط عمومی اداره کل گفتند که با همکاران بیمه ای و درمانی تماس بگیرید و بگویید که سرپرست سازمان یک نشست و هم اندیشی با همکاران دارند و ساعت ۱۴ در سالن حاضر باشند . ماهم همکاران را از طریق پیامک مطلع کردیم تا جهت دیدار با آقای زدا به سالن بیایند.حس بسیار خوبی داشتم از  اینکه آقای زدا اولین مدیری در سازمان هستند که نسبت به دیدار چهره به چهره و رو در رو با همکاران استان ها اقدام می کند. معمولاً رسم بر این بود که مدیران بلافاصله پس از افتتاح، آن استان را ترک می کنند و ارتباط با مدیران ارشد استانی تنها کانال ارتباطی محسوب می شد و محدود به همان ارتباط بود قبل از شروع هم   اندیشی خیلی از قالب جلسه مطلع نبودم ولی پس از صحبتهای ابتدایی آقای زدا متوجه شدم که ایشان به دنبال ارتباط و تعامل و گرفتن نقطه نظرات ، دریافت پیشنهادات ،انتقادات و حتی پایش عملکرد مدیران هستند .

همه همکارانی که می خواستند صحبت کنند یک به یک ثبت نام کردند و ضمن ارائه دیدگاهها و پیشنهادات خود پاسخ لازم را از شخص آقای زدا و  در بخش درمان از آقای دکتر درخشان معاون درمان سازمان دریافت می کردند .  پاسخ های کارشناسانه و شفاف سرپرست سازمان نشانگر اشراف کامل ایشان به دستورالعملها ،آمار های سازمانی و قوانین داشت. 
از اتفاقات خوبی که در مراسم رخ داد این بود که یک نفر از همکاران درمان به تهران دعوت شد برای اینکه اقدامات انجام شده در زمینه حفظ محیط زیست را ارائه کند تا در کل کشور اجرایی شود و به نظر من این یعنی شناسایی به موقع و استفاده بهینه از منابع انسانی برجسته در استانها که جز در سایه همین دیدارهای چهره به چهره محقق نمیشود .
نظر برخی از همکاران درباره جلسه هم اندیشی را جویا شدم که در ادامه این نظرات را ملاحظه می کنید:
خانم دکترخامدا رئیس و کارشناس ارشد آموزش مدیریت درمان : با توجه به برگزاری این جلسه به آینده بسیار خوشبین شدم که آموزش و پژوهش سازمان شاهد رشد کمی و کیفی بیشتری خواهد بود.
منیره کاکاوند رئیس و کارشناس ارشد پرستاری مدیریت درمان:  آقای زدا اولین مدیری بود که در یک محیط صمیمانه و دوستانه و پر از انرژی مثبت این اجازه را به من و همکاران دادند تا بتوانیم دیدگاههای مان را چهره به چهره با ایشان در میان بگذاریم به نظر من آقای زدا از جنس ما هستند و به گروه خاصی تعلق ندارند.
امیر نصرتی، مدیر بیمارستان رازی قزوین : قطعا روی گشاده ، خلق خوش و توجه و اشتیاق مدیران برای کسب نظرات همکاران بسیار مهم است.
مسعود سیاهکالی مرادی ،کارشناس تدارکات مدیریت درمان : هفدهم بهمن ماه 97 نقطه عطفی شد در شکل گیری رابطه جدید بین کارمندان تامین اجتماعی در یک استان با مدیریت ارشدسازمان. ارتباطی که سبب ساز شد کارمندجایگاهی را در کشتی پرصلابت تامین اجتماعی متصور شود و رنگی شاد و پرانرژی به زندگی شغلی اش ببخشد. 

گزارشی از : حمیده رسولی رئیس اداره روابط عمومی مدیریت درمان قزوین

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha