زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن ساعت 16:02 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ ساعت 16:02    تعداد بازدید: 121    کد مطلب: 74595

حذف دفترچه های درمانی تامین اجتماعی مانع هدر رفت منابع سازمان شده است
مدیر درمان تامین اجتماعی زنجان گفت: الکترونیکی شدن نظام ارجاع و حذف دفترچه های درمانی، مانع هدر رفت منابع سازمان شده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر علی محمدی در نشست خبری با رسانه های استان که بمناسبت چهلمین سالگرد انقلاب  اسلامی برگزار شد، گفت: در چهل سالگی انقلاب اقدامات متعددی با وجود مشکلات و هجمه های بیگانگان در بخش های مختلفی انجام گرفته که ارتباط تنگاتنگ رسانه های گروهی این استان برای انعکاس کارهای انجام گرفته امری مهم و ضروری است.
دکتر محمدی افزود: سازمان تامین اجتماعی با دارا بودن ٥٠ درصد جمعیت تحت پوشش خود در سطح کشور بزرگترین نهاد در عرصه خدمات رسانی سلامت محسوب می شود.

وی تصریح کرد: بخش درمان سازمان تامین اجتماعی بعد از انقلاب شکل گرفته و پس از جنگ تحمیلی این مهم بلحاظ کثرت بیمه شدگان شکل گرفت.
مدیر درمان تامین اجتماعی زنجان ادامه داد: هم اکنون در سطح این استان هفت مرکز درمانی شامل ٢ مرکز بستری به تعداد ٢١٠تخت در شهرهای زنجان و ابهر و پنج مرکز سرپایی نیز در شهرهای ابهر،خرمدره، زنجان و قیدار خدمات رسانی به بیمه شدگان را با تمام ظرفیت انجام می دهند.
وی با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دستاوردهای چهل سال اخیر تامین اجتماعی را به‌ ویژه در حوزه درمان پربار برشمرد.
مدیر درمان تامین اجتماعی زنجان آمار سزارین در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان را زیر ٣٠ درصد اعلام کرد و گفت: میانگین این نوع عمل در سایر مراکز درمانی ٤٥ درصد است.
دکتر محمدی با تاکید بر هزینه قابل توجه خدمات غیرمستقیم تامین اجتماعی افزود: هزینه ماهانه خدمات غیرمستقیم مدیریت درمان یک میلیارد و ١٠٠ میلیون تومان است.
وی ادامه داد: دو سوم هزینه‌های مدیریت درمان در بخش درمان غیرمستقیم هزینه می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی با همه مراکز درمانی بستری و اغلب مراکز ارائه خدمات قرارداد دارد، گفت: بیماران خاص نیز زیر پوشش ١٠٠ درصدی این بیمه قرار دارند.
دکتر محمدی یکی از دغدغه‌های عرصه درمان را بحث تجهیز مراکز درمانی و تأمین دارو عنوان کرد و با اشاره به اینکه در این زمینه سال گذشته ۱۳۰ میلیارد ریال دارو و تجهیزات خریداری شده است، اظهار کرد: سال گذشته در استان زنجان شاهد ارائه خدمات سرپایی به یک میلیون و ۵۰ هزار نفر بودیم. همچنین در خصوص خدمات بستری، اعمال جراحی و نیز موالید به ترتیب به ۲۱ هزار و ۵۰ نفر، ۹۷۰۰ نفر و ۶۳۰۰ نفر خدمات ارائه شد.
وی به بیان دستاوردهای مهم سازمان تامین اجتماعی در حوزه خدمات الکترونیک پرداخت و یادآور شد: سه طرح مهم از جمله الکترونیکی شدن نظام ارجاع داخلی، حذف دفترچه درمانی در مراکز ملکی و تعمیم آن به مراکز درمانی طرف قرارداد در سالجاری و اجرای این طرحها از هدر رفت منابع درمان جلوگیری کرده است.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha