زمان انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۱۹ بهمن ساعت 09:10 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ ساعت 15:00    تعداد بازدید: 111    کد مطلب: 74299

مهندس علی معیری، مدیرکل دفتر راهبری سیستم های تامین اجتماعی
سازمان تامین اجتماعی؛ پشتیبان نیروی کار


سازمان تامین اجتماعی به عنوان محوری ترین ارائه دهنده حمایت های قانونی تامین اجتماعی و از عوامل اساسی در پشتیبانی نیروی کار و تعمیق احساس امنیت اجتماعی به شمار می رود. گستردگی دایره مخاطبان و ذینفعان این مجموعه "با بیش از نیمی از جمعیت کشور"، موجب گردیده تا مفاهیمی چون پویایی، پایداری، چابکی در پاسخگویی و فرآیندهای هوشمند جهت ارائه خدمات مطلوب، بهینه و بهنگام، در صدر اولویت های اجرایی سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد.
با توجه به روند فزاینده استفاده از فناوری اطلاعات در هزاره سوم و گسترش روزافزون این فناوری در همه سطوح زندگی افراد، لزوم ارائه خدمات الکترونیک و غیر حضوری در راستای تسریع و تسهیل ارائه خدمات در سازمان ها بیش از پیش محسوس می باشد، بطوریکه می توان گفت در عصر حاضر بهره گیری از فناوری اطلاعات، محور و محرک توسعه سازمانها در ابعاد مختلف بشمار می آید.
سازمان تامین اجتماعی در زمینه بکارگیری فناوری اطلاعات در جنبه های مختلف رفاهی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی دارای برنامه ریزی استراتژیک مدون و شفاف می باشد و در سال های اخیر موفق به ارائه خدمات و سرویس های نوآورانه در جهت بهبود کیفیت، ارتقاء سطح خدمات و افزایش رضایت مخاطبین درون و برون سازمانی گردیده است.
افزایش تعداد خدمات، بالا بردن سطح کیفیت سرویسهای غیرحضوری و ارائه آن از طریق درگاه های مختلف (تحت وب، موبایل محور، USSD و ...) در حوزه بیمه و درمان، استفاده از استاندارد های کشوری و جهانی در جهت ارتقاء سطح امنیت سرویسهای عملیاتی به منظور صیانت از اطلاعات سازمانی، توسعه مرکز تماس سازمان تامین اجتماعی (CRM) در راستای تعامل بیشتر با مخاطبین به منظور مشتری مداری و حفظ کرامت ارباب رجوع، بهره گیری از توانمندیهای حوزه فناوری اطلاعات در راستای بهبود کیفیت ارائه خدمات و اجرای پروژه هایی چون: نوبت دهی اینترنتی مراکز درمانی و شعب، نسخه الکترونیک، خدمات درخواست صدور دفترچه درمانی به صورت غیرحضوری، سامانه سنجش رضایتمندی مخاطبین، سامانه متمرکز ایرانیان خارج از کشور و ... تنها بخشی از اقدامات موثر این سازمان در حوزه IT به منظور ارتقاء نظام خدمت رسانی می باشد.
تدوین، تولید، پیاده سازی و اجرای بسیاری از سرویس ها و خدمات توسط تیم IT سازمان، کاری بزرگ و همتی مضاعف بوده و دستاوردهای ارزشمندی را برای سازمان به ارمغان آورده است. کسب تقدیر نامه و جایزه تجربه برتر در 4 طرح برگزیده حوزه فناوری اطلاعات تامین اجتماعی جمهوری اسلامی ایران، در اجلاس منطقه ای تامین اجتماعی آسیا-اقیانوسیه (ISSA) و در رقابت با 56 کشور عضو ایسا در سال جاری، نشان از پیشگامی تامین اجتماعی ایران در استفاده از فناوریهای نوین و ارائه سرویس ها و خدمات نوآورانه در راستای پاسخگویی مثبت و منطقی به انتظارات و توقعات مخاطبین سازمان، جلب رضایت و تکریم ارباب رجوع دارد.
بدون شک تحقق و توسعه تامین اجتماعی الکترونیک، با حمایت تمامی مدیران و مسئولین ارشد و همکاری کارشناسان فرهیخته و با دانش سازمان میسر خواهد شد.
در پایان ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر، از پیشگاه حضرت احدیت سعادتمندی و توفیقات روزافزون را در خدمتگزاری به ملت شریف و سرافراز ایران خواستارم.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha