زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۷ بهمن ساعت 13:40 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۱/۷ ساعت 14:52    تعداد بازدید: 120    کد مطلب: 73486

رئیس دی کلینیک تامین اجتماعی ٨ شهریور آبادان :
سال گذشته بیش از ٢٠١ هزار نفر در دی کلینیک ٨ شهریور آبادان ویزیت شدند
در سال ١٣٩٦ بیش از ٢٠١ هزار نفر به این مرکز مراجعه داشته که ١٦١ هزار نفر مراجعه به پزشک عمومی ، و ٣٠ هزار نفر مراجعه به پزشک متخصص و ١٠ هزار نفر هم از خدمات دندانپزشکی بهره مند شده اند . همچنین آمار مراجعین به آزمایشگاه تشخیص طبی ١٨٥٠٠ نفر و مراجعین به رادیولوژی ١٠٥٠٠ نفر بوده است.


گزارش هر روز یک مرکز امروز ما به محله سیک لین آبادان رسید. محله ای که دی کلینیک ٨ شهریور تامین اجتماعی آبادان در آن محله قرار دارد . سیک  لین که از نامش پیداست اختصاص به هندی‌های شرکت نفت داشت. البته این محله به هندی‌های عادی(کارگران رده پایین) تعلق داشت و هندی هایی که در رده‌های بالای شغلی بودند ، در بوارده ساکن بودند . منطقه‌ی سیک‌لین کاملاً شطرنجی طراحی شده بود و اصولاً خیابان‌های بسیار باریک داشت . این منطقه چسبیده به پالایشگاه آبادان بود و بوی بد گازهای پالایشگاه در آن استنشاق می‌شد . این محله هم اکنون جزء محله های مرکز شهر است که مردم از تمام نقاط شهر آبادان به راحتی به آن دسترسی دارند .
مرکز دی کلینیک ٨ شهریور تامین اجتماعی آبادان یکی از مراکز درمانی تامین اجتماعی در شهر آبادان و تنها مرکز شبانه روزی سرپایی در سطح این شهرستان  است و در کنار بیمارستان شرکت نفت قرار دارد . دکتر سیده رامش مصطفوی ریاست این مرکز را به عهده دارد . وی متولد ١٣٤٦ و دارای مدرک دکترای پزشک عمومی است که از سال ١٣٧٩ بعنوان پزشک عمومی وارد درمان سازمان تامین اجتماعی شده و در سال ١٣٨٩ بعنوان رئیس دی کلینیک ٨ شهریور آبادان انتخاب و تاکنون در این سمت مشغول به فعالیت می باشد . وی در خصوص معرفی این مرکز گفت : بنای این مرکز در دهه ٤٠ ساخته و در ابتدا کاربری اداری داشته است و از سال ١٣٧٢ بعنوان یکی از مراکز درمانی راه اندازی گردید . مساحت زیر بنای ساختمان در سال ١٣٧٦ ، ١٩٨٠ متر بوده که پس از افزودن سالن جدید به آن در سال ١٣٨١ به ٢٢٢٠ متر تغییر یافت .
وی افزود : با توجه به قدمت ساختمان مرکز و در راستای تکریم ارباب رجوع و ایجاد فضای مطلوب و در شأن بیمه شدگان عزیز تعمیرات اساسی این مرکز از سال ١٣٩٠ آغاز و در فاز اول طبقه اول شامل تعمیر واحدهای تزریقات و پانسمان ، CPR  ، کلینیکهای عمومی و تخصصی ، پذیرش ، سیستم فاضلاب و تهویه ، سالن انتظار و در فاز دوم طبقه دوم شامل سالن انتظار ، سایت اداری ، سرویس بهداشتی ، CSR ، بخش بستری و سیستم شوفاژخانه بصورت کامل تعمیر و در فاز سوم تعمیرات نمای اصلی ساختمان و اتاق ژنراتور انجام گردید و در سال ١٣٩٤ تعمیرات به پایان رسید . همچنین جهت رفاه حال همکاران محترم پارکینگ جدید احداث شد .
خانم دکتر مصطفوی در ادامه گفت : این مرکز شبانه روزی در حال ارائه خدمت به بیمه شدگان و مستمری بگیران شهرستانهای آبادان ، اروندکنار، چوئبده و روستاهای همجوار و گاهاً شهرستانهای مجاور میباشد و از خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی شامل پزشک عمومی، تخصصهای قلب ، داخلی ، ارولوژی ،اطفال ،جراحی عمومی ، زنان و زایمان ، ارتوپدی ،دندانپزشکی ،اپتومتری ، داروخانه ، آزمایشگاه ، رادیولوژی دیجیتال و رادیولوژی دندان ،تزریقات و پانسمان ، اتاق عمل ، CSR برخوردار است .
وی در خصوص تعداد مراجعین در سال گذشته گفت : در سال ١٣٩٦ بیش از ٢٠١ هزار نفر به این مرکز مراجعه داشته که ١٦١ هزار نفر مراجعه به پزشک عمومی ، و ٣٠ هزار نفر مراجعه به پزشک متخصص و ١٠ هزار نفر هم از خدمات دندانپزشکی بهره مند شده اند . همچنین آمار مراجعین به آزمایشگاه تشخیص طبی ١٨٥٠٠ نفر و مراجعین به رادیولوژی ١٠٥٠٠ نفر بوده است . رئیس دی کلینیک ٨ شهریور آبادان افزود : بمنظور رفاه حال بیمه شدگان نوبت دهی تخصصی از سال ١٣٩٤ با شش خط تلفن گویا بصورت سیستم الکترونیکی و اینترنتی و جهت تکریم افراد ناتوان و سالمند بصورت حضوری انجام می پذیرد . همچنین پزشک معتمد همه روزه جهت تاییدیه استراحت های پزشکی در مرکز مستقر می باشد .
دکتر سیده رامش مصطفوی در آستانه فرارسیدن یوم الله دهه فجر و چهلمین سالروز این پیروزی دستاوردهای انقلاب اسلامی را به خصوص در حوزه بهداشت و درمان خوب ارزیابی کرد و گفت : مقایسه ایران قبل و بعد از انقلاب میتواند واقعیت های مهمی را برای نسل های پس از انقلاب آشکار کند زیرا انقلاب اسلامی دگرگونی های بزرگ و بنیادی در ایران و کشورهای منطقه به وجود آورده است . از این رو امام راحل انقلاب اسلامی را اعجاز بزرگ قرن خواند . یکی از مهمترین دستاوردهای پزشکی کشور عزیزمان بعد از انقلاب اسلامی جایگاه مطلوب جامعه پزشکی است با گسترش دانشکده های پزشکی و رشد کمی و کیفی پزشکی و نیروهای انسانی در حوزه های مختلف پزشکی و بهداشت نه تنها نیازهای کشور برطرف گردید که ایران به یکی از قطب های تحقیقات ، فناوری ، سلامت ، آموزش بهداشت و پزشک در منطقه تبدیل شده است . وی در ادامه خاطر نشان کرد : از مهمترین دستاوردهای بهداشتی و درمانی انقلاب اسلامی میتوان به مواردی مانند دسترسی عادلانه جامعه به خدمات بهداشتی و آموزشهای اولیه بهداشتی بیشتر ، افزایش تعداد پزشکان و متخصصان ، شکوفایی صنعت دارویی خصوصا در حوزه تولید داروهای بیوتکنولوژی ، بیماریهای خونی و درمان ناباروری ، قرار گرفتن در زمره کشورهای برتر جهان در زمینه فناوری و تحقیقات سلولهای بنیادی ، توریسم درمانی و افزایش امید به زندگی از حدود ٥٧ سال به ٧٥ سال ، کاهش مرگ و میر کودکان زیر یکسال و مادران باردار و مرگ ناشی از بیماریهای واگیر ، افزایش تختهای بیمارستانی اشاره کرد .

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha