زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۶ بهمن ساعت 10:26 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۱/۷ ساعت 14:20    تعداد بازدید: 70    کد مطلب: 73400

دکتر نسرین نجابتی رییس پلی کلینیک تأمین اجتماعی چهارم خرداد دزفول:
سازمان تامین اجتماعی به خاطر ارج نهادن به مقاومت مردم دزفول پلی کلینیک تامین اجتماعی این شهر را چهارم خرداد نام گذاری کرد
یکی از اهداف انقلاب اسلامی، بالا بردن سطح سلامت و ایجاد شرایط لازم برای دسترسی عادلانه و فراگیر مردم به خدمات بهداشتی و درمانی مناسب است.


امروز سری میزنیم به شهر موشکها ، پایتخت مقاومت ایران ، دزفول،  شهری با بافت تاریخی . شهرستانی  با جمعیتی بالغ ‌بر ۴۲۰ هزار نفر که در قسمت جلگه‌ای شمال خوزستان با مساحتی در حدود چهار هزار و ۷۶۲ کیلومترمربع واقع شده است. دزفول تلاقی فرهنگ و تاریخ مردمان این دیار کهن است ، شهر موشکها  و مظهر مقاومت  که در طول جنگ تحمیلی ٢٠هزار بار گلوله باران شد ،  ۱۷۲ بار توسط انواع موشکهای ۳ متری و ۹ متری ، ۲۵۰۰ بار توسط گلوله های توپ و ۳۰۰ بار مورد حملات راکت های هواپیماهای دشمن بعثی عراق قرار گرفت و در این حملات بیش از ١٩ هزار واحد مسکونی تخریب گردید ولی مردم  استوار این شهر به مقاومت خود ادامه دادند و در طول هشت سال دفاع مقدس با همه ی توان در برابر دشمنان با تقدیم  هفت هزار شهید ، جانباز  و جاوید الاثر  قهرمانانه ایستادند . ٤ خرداد هر سال به نام مقاومت مردم دزفول در تقویم رسمی کشور نامگذاری شد و بر این اساس مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان به خاطر ارج نهادن به مردم مقاوم دزفول پلی کلینیک تامین اجتماعی این شهر را چهار خرداد نام گذاری کرد .

دکترنسرین نجابتی  ٥٤ ساله دارای مدرک پزشکی عمومی ، فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی اهواز ، از سال ١٣٧٤ به عنوان پزشک عمومی وارد سازمان تامین اجتماعی شد و از ابتدای سال ١٣٩٢ سرپرستی پلی کلینیک چهارم خرداد دزفول را به عهده گرفت وی در ارتباط با این مرکز درمانی گفت : این مرکز در ابتدا در سال ١٣٥٤ بعنوان یک درمانگاه تک شیفته زیر نظر وزارت بهداری اداره میشد و از سال ١٣٦٩ جهت انجام خدمات درمانی رایگان  به بیمه شدگان  به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد .

رئیس پلی کلینیک چهارم خرداد دزفول در خصوص دستاوردهای بهداشت و درمان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت : یکی از اهداف انقلاب اسلامی، بالا بردن سطح سلامت و ایجاد شرایط لازم برای دسترسی عادلانه و فراگیر مردم به خدمات بهداشتی درمانی مناسب بود ، به همین منظور از آغاز انقلاب اسلامی متولیان درمان با حمایت و همکاری سازمانها و دستگاههای مکمل از جمله سازمان تامین اجتماعی  سعی در حفظ تامین و ارتقاء سلامت مردم دارند و برای رسیدن به اهداف خود اقدام به تامین نیروی انسانی ورزیده ، تأسیس مراکز درمانی و ساخت بیمارستان‌ها، ارتقاء سطح کیفیت تجهیزات پزشکی و نیز دادن آموزش و بالا بردن سطح آگاهی مردم نسبت به بیماریها و آموختن روشهای پیشگیری ازآنها را کردند . وی افزود از دیگر دستاوردها پوشش گسترده واکسیناسیون  ، افزایش امید به زندگی ، کاهش مرگ و میرمادران باردار  و نوزادان ، رشد پزشکان و متخصصان درسراسرکشور را میتوان نام برد و در ادامه گفت :از دیگردستاوردهای صنعت دارویی هم اکنون بسیاری ازداروها درداخل کشور ساخته می شود که قبلا" ازخارج کشور وارد می شد و از دیگر دستاوردها نوآوری ها واختراعات پزشکی مثل فعالیت های پژوهشکده های رویان و تزریق سلول های شوان به بیماران آسیب نخاعی وترمیم اعصاب نخاعی است .

دکتر نسرین نجابتی فعالیت پلی کلینیک چهارم خرداد دزفول را خوب توصیف کرد و گفت : در حال حاضر این مرکز بصورت دو شیفته در حال خدمت رسانی به بیمه شدگان محترم و خانواده آنها می باشند .  و دارای بخش های  داروخانه ، پذیرش ، تزریقات ، آزمایشگاه ، رادیولوژی  ،  مامایی ، درمانگاه های عمومی و درمانگاه تخصصی قلب ، داخلی و کودکان است .  وی افزود به صورت میانگین روزانه حدود ٩٠٠ تا ١٠٠٠نفر جهت دریافت خدمات درمانی به این مرکز مراجعه می کنند و  طی سال ١٣٩٦حدوداً  ٢٣٠ هزار نفر از خدمات رایگان این مرکز در بخش های مختلف بهره مند شده اند . در این مرکز کمیسیون ها و شورای پزشکی به صورت منظم ودر فواصل زمانی مشخص شده جهت رفاه حال بیمه شدگان محترم برگزار می¬گردد . دکتر نجابتی به فعالیتهای دیگر اشاره کرد و گفت :  خدمات دهی پزشکی عمومی و تخصصی ، انجام نوارقلب ، گرافی های رادیولوژی ، آزمایشات (تخصصی وغیرتخصصی) ، سونی کیت (مامایی)  و در واحد پذیرش دسترسی به نوبت دهی تلفنی ، اینترنتی و (یو اس اس  دی  ) و تشکیل شوراهای پزشکی  و تشکیل کمیسیون حرف ومشاغل (بیمه های غیراجباری) از دیگر فعالیتهای این مرکز درمانی است .

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha