زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي ساعت 13:02 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ ساعت 15:20    تعداد بازدید: 6312    کد مطلب: 73080

معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی:
بیش از 6 میلیون بیمه شده تامین اجتماعی مشمول بسته حمایتی هستند/ به مقرری بگیران بیمه بیکاری نیزکمک دولت تعلق می گیرد
معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی با حضور در برنامه روی خط خبر شبکه خبر سیما امروز 29 دی گفت: اعتبار اختصاص یافته برای نخستین بسته حمایتی بیمه شدگان از سوی دولت 1450 میلیارد تومان است که به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز شده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، رحیم اردلان در این گفتگوی زنده تلویزیونی در خصوص بیمه شدگان مشمول سبد حمایتی دولت افزود: تمامی بیمه شدگانی که حقوق کمتر از سه میلیون تومان دریافت می کنند مشمول این بسته هستند و تعداد آنها 6 میلیون و 150 هزار نفر هستند .
وی در خصوص شناسایی و تایید بیمه شدگان مشمول بسته حمایتی دولت گفت: دیتا توسط سازمان تامین اجتماعی شناسایی و در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت و کنترل شد و در نهایت پس از تایید سازمان هدفمندی یارانه ها به حساب سرپرست خانوار واریز می شود.
اردلان افزود: در لیست بیمه شدگان واجد شرایط کمک دولت، بیمه شدگان اجباری، اختیاری، حرف و مشاغل آزاد و مقرری بگیران بیمه بیکاری وجود دارد. از امروز واریز اعتبار بسته حمایتی افراد تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی آغاز می شود و اگر سیستم بانکی دچار اشکالی نشود، تا شامگاه امروز تمامی واریزها انجام خواهد شد؛ در غیراین صورت این مرحله از طرح بسته حمایتی تا پایان فردا (یکشنبه 30 دی ماه جاری) به اتمام می رسد.
معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی گفت: لیست بیمه شدگانی که برای سازمان هدفمند سازی یارانه ها ارسال شده است افرادی هستند که از فروردین لغایت مهر سال جاری شاغل بودند و در این مدت به سازمان تامین اجتماعی لیست حق بیمه پرداخت کرده اند.
وی اظهار داشت: بسته حمایتی بیمه شدگان نقدی است و به حساب سرپرست خانوار واریز می شود . البته مبلغ آن ثابت نیست و به بُعد خانوار بستگی دارد. خانوار های یک نفره یکصد هزار تومان، خانوارهای دونفره 150 هزار تومان، خانوارهای سه نفره 200 هزار تومان، خانوارهای چهارنفره 250 هزار تومان و خانوارهای 5 نفره به به بالا 300 هزار تومان دریافت می کنند.
اردلان در مورد خانوارهایی  که بیش از یک نفر از آنها شامل بسته حمایتی دولت باشند و گفت: سهمیه هر خانوار فقط یک بسته حمایتی است.
معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی در خصوص کسانی که بسته حمایتی را دریافت نکنند و در مورد عدم دلیل دریافت آن سئوال داشته باشند، گفت: این افراد از روز دوشنبه می توانند با ارسال پیام به سامانه  #4*4* وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پاسخ خود را دریافت کنند . همچنین مرکز ارتباطات مردمی سازمان تامین اجتماعی نیز با شماره تماس 1420 آماده پاسخ گویی به بیمه شدگان در مورد بسته حمایتی هستند.

ویدیو: حضور معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی در گفتگوی زنده تلویزیونی

صوت: گفتگوی معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی با رادیو اقتصاد در خصوص بیمه شدگان مشمول سبد حمایتی دولت

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha