زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۶ مهر ساعت 15:32 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۷/۱۶ ساعت 15:32    تعداد بازدید: 240    کد مطلب: 66838

با امضای تفاهم نامه همکاریهای منطقه آزاد کیش و شستا؛
"منطقه آزاد کیش، قطب مهم فعالیتهای اقتصادی و مالی شستا"
شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و سازمان منطقه آزاد تجاری کیش به منظور سرمایه گذاریهای مشترک و توسعه مناسبات دوجانبه تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، این تفاهم نامه را مهندس مرتضی لطفی مدیرعامل شستا و دکتر انصاری لاری رییس منطقه آزاد کیش با حضور رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران، معاونان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل شرکت ایران سازه در تهران امضا کردند.
مهندس لطفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در آغاز این مراسم با اشاره به ظرفیت های مهم منطقه آزاد کیش و شرکت شستا تصریح کرد: این تفاهم نامه در راستای بهره مندی از پتانسیل ارزشمند مجموعه بزرگ تامین اجتماعی، بانک رفاه کارگران، مقوله دارو و درمان و گردشگری به نمایندگی شستا و منطقه آزاد کیش منعقد می شود.
وی به سفر اخیر هیات عالی شستا به کیش و حسن همکاریها با مدیران منطقه آزاد کیش اشاره و خاطرنشان کرد: در شرایط خطیر کنونی بخصوص تحریم های یکجانبه امریکا، شستا مصمم به تعمیق روابط و اجرایی کردن مفاد این تفاهم نامه با تشکیل کمیته های اجرایی و راهبردی در اسرع وقت است.
دکتر انصاری لاری مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با معرفی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری کیش و مجموعه تامین اجتماعی بویژه شستا تصریح کرد: با امضای این تفاهم نامه دوطرف در مسیری قرار گرفتند تا از همه توان و پتانسیل خود جهت گسترش همکاریهای همه جانبه استفاده کنند. 
وی با تبیین  برنامه و راهبردهای پیش رو در کیش افزود: منطقه آزاد کیش با همه توان آماده تسهیل امور جهت ارتقا همکاری ها و تبدیل کیش به مرکز مهم فعالیتهای تامین اجتماعی علی الخصوص شستا به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های تجاری، اقتصادی و مالی کشور در ابعاد داخلی و بین المللی است.
دکتر محمد حسین مهدوی عادلی رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی هم در این جلسه تاکید کرد: این سازمان با دارا بودن 42 میلیون بیمه شده هیچ بودجه دولتی ندارد و سازمانی مردم نهاد است و مشمول تحریمها نخواهد بود بر همین مبنا میتواند نقش مهمی در کمک به تامین نیازهای مختلف مردم در برهه حساس کنونی داشته باشد.
وی با اشاره به مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت تصریح کرد: به طرق مختلف درپی کاهش مطالبات ازجمله خواستار دریافت میدان گازی کیش به عنوان بخشی از مطالباتمان از دولت هستیم.
وی آمادگی تامین اجتماعی را برای تبدیل کیش به مرکز توریسم درمانی با مشارکت مجموعه های تابعه از جمله شستا و هلدینگ گردشگری تامین اعلام کرد.
دکتر سهمانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز گفت: امروز اراده لازم بین مسئولان دو طرف برای گسترش همکاریها در بالاترین سطح وجود دارد.
وی افزود: بانک رفاه کارگران هم در راستای توسعه همکاریها در مناطق آزاد بویژه کیش آماده گسترش نقش آفرینی خود است و ضروری است مدیران عالی منطقه با رفع برخی محدودیت ها موجود، شرایط و تسهیلات بهتری را برای فعالیت بیشتر تامین اجتماعی بویژه بانک رفاه کارگران اختصاص دهند.
یادآور می شود قرارداد همکاری شستا و کیش با هدف تدوین چارچوب به واحد و جامعی برای بهره‌گیری از تسهیلات مقرراتی، شرایط مساعد و توانمندی‌های ویژه و صلاحیت‌های قانونی طرفین به منظور فراهم سازی زمینه های لازم برای توسعه مناسبات امضا شد.
به اشتراک گذاری دانش فنی، ارتباطاتی، تجارت و به طور کلی مزایای نسبی و رقابتی هر یک از طرفین به ویژه در عرصه داخلی و بین المللی با هدف توسعه سرمایه گذاری در جزیره کیش، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) دفاتر شرکت‌های فعال خود ازجمله دفاتر شرکت های بازرگانی، گردشگری، کشتیرانی، دریانوردی و صنعتی به ویژه در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی را به منظور بهبود مراودات و بهره‌مندی از مزایای جزیره کیش در این جزیره مستقر و فعال می نماید، انتقال و توسعه فناوری در حوزه های گوناگون شامل صنایع با فناوری پیشرفته (High tech)، گردشگری، بازرگانی و تجارت و حوزه‌های صنعتی به ویژه نفت و گاز و پتروشیمی و حوزه کشتیرانی و دریانوردی از جمله مهمترین مفاد این تفاهم نامه است.
برگزاری کنفرانس ها، نشست ها، جلسات کسب و کار و مذاکره و به طور کلی هرگونه رویداد داخلی و بین المللی شستا در جزیره کیش به انجام خواهد رسید. مشارکت و سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در پروژه های زیرساختی و سرمایه‌گذاری جزیره کیش، عرضه ی محصولات و کالاهای تولیدی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در بورس کالای کیش، بازگشایی دفتر کارگزاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در جزیره کیش، ترتیبات و همکاری های لازم مقامات کیش درخصوص واردات کالاهای موردنیاز کشور جهت مقابله با تحریم ها از طریق این منطقه آزاد از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha