زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۲ اسفند ساعت 16:34 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ساعت 16:34    تعداد بازدید: 27    کد مطلب: 76465

مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی در جلسه هم اندیشی با مجمع نمایندگان کارگران استان؛
صیانت از منابع بین النسلی سازمان تأمین اجتماعی، وظیفه ای همگانی است
جلسه هم اندیشی اعضای هیأت مدیره مجمع نمایندگان کارگران استان آذربایجان شرقی با حضور مدیر کل تأمین اجتماعی استان برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، جعفر سمساری، مدیرکل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی در این نشست هم اندیشی، با قدردانی از همراهی نهادها و تشکلهای مدنی به نمایندگی از شرکای اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی، در تحقق اهداف و برنامه های اداره کل تأمین اجتماعی استان، اذعان داشت: علیرغم تمامی مشکلات اقتصادی، تعهدات اداره کل استان در قبال ذینفعان، به هنگام و مطابق قانون محقق شده است و در این راستا در سال ٩٧، ماهانه بالغ بر ٢١٠ میلیارد تومان از بابت حقوق بازنشستگی و مستمری و ماهانه بیش از ١٩ میلیارد تومان از بابت مقرری بیمه بیکاری پرداخت شده است.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی، با تأکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد بین النسلی است که منابع آن منشأ حق الناس دارد، احساس مسئولیت همگانی در قبال حقوق این سازمان را ضروری خواند و تصریح کرد: ممانعت از استفاده های من غیرحق و نیز پیگیری مطالبات سازمان از جمله مواردی است که بایستی با همکاری شرکای اجتماعی بر آن اهتمام داشته باشیم.
سمساری، با اشاره به اینکه منابع سازمان تأمین اجتماعی از محل حق بیمه تأمین می شود، مطالبات معوق استان از کارگاههای تحت پوشش را بالغ بر ٨٠٠ میلیارد تومان دانست و اذعان داشت: انتظار می رود کارگاهها، پرداخت دیون سازمان تأمین اجتماعی را به جهت تضمین امنیت و آرامش خاطر نیروی های کار و تولید جامعه، در اولویت قرار دهند.
وی با اشاره به توسعه خدمات الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی، از اجرای پایلوت سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری در استان آذربایجان شرقی خبر داد و تصریح کرد: با همراهی نهادهای کارگری، توسعه این خدمات در جهت تسهیل امور مخاطبین تسریع خواهد شد.
بیت اله حسینی زاد، رییس مجمع نمایندگان کارگران استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست، با بیان اینکه تعامل سازمان تأمین اجتماعی با نهادها و تشکلهای مدنی در جهت بررسی و رفع مشکلات پیش رو، بسیار مطلوب است، نقش این سازمان در جهت رفع موانع تولید و کاهش دغدغه نیروی کار را بسیار حائز اهمیت خواند و تصریح کرد: اداره کل تأمین اجتماعی استان در خصوص وصول مطالبات معوق، مشاغل سخت و زیان آور و نیز حفظ اشتغال، نهایت همکاری را با کارفرمایان و کارگران در استان دارد.
رییس مجمع نمایندگان کارگران استان آذربایجان شرقی، اعتقاد به جلسات هم اندیشی و ایجاد درک مشترک از مشکلات موجود را یکی از رویکردهای مطلوب اداره کل تأمین اجتماعی استان دانست و خاطر نشان کرد: این رویکرد موجب شده است که گامهای موثری در جهت تسهیل امور مخاطبین برداشته شود.
در این جلسه، مجمع نمایندگان کارگران استان با اهدای لوحی از تعامل مطلوب اداره کل تأمین اجتماعی این استان با نهادهای کارگری تجلیل کرد.

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha