زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۲ اسفند ساعت 06:46 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ساعت 16:03    تعداد بازدید: 159    کد مطلب: 76459

بخشنامه تهاتر، احتساب و تسویه بدهی حق بیمه با مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شد
بخشنامه تهاتر، احتساب و تسویه بدهی حق بیمه با مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد از سوی محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی صادر و به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در اجرای مصوبه هیات مدیره این سازمان، درخصوص تسویه بدهی قطعی مراکز درمانی طرف قرارداد بابت حق بیمه و متفرعات آن با مطالبات بررسی و تأیید شده آنان از سازمان تامین اجتماعی، بخشنامه تهاتر، احتساب و تسویه بدهی حق بیمه با مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد صادر شد.
در این بخشنامه، مکانیسم تهاتر مطالبات سازمان تامین اجتماعی با دیون این سازمان به مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد و احتساب و تسویه دیون سازمان به مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد با مطالبات سازمان از کارگاههای بدهکار به سازمان و طلبکار از مراکز درمانی مورد تبیین قرار گرفته است.

گفتنی است، بر اساس این بخشنامه، مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد که از سازمان تامین اجتماعی بابت ارائه خدماتشان به بیمه شدگان طلبکارند و در مقابل به این سازمان بدهی نیز دارند، برای این مراکز این امکان فراهم شده است تا سقف بدهی شان با طلب سازمان تامین اجتماعی تهاتر شود. بخشی از مراکز درمانی از سازمان تامین اجتماعی طلب دارند اما به این سازمان بدهی ندارند برای این گروه از مراکز درمانی نیز تسهیلاتی مهیا شده است که بر این اساس لیست حقوق و دستمزد بدون وجه ارائه کنند تا از این محل، طلب آنها پرداخت شود. در یک مدل دیگر برای پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد غیر دولتی، توافق سه جانبه میان سازمان تامین اجتماعی، مرکز درمانی غیردولتی طرف قرارداد و کارفرمایی ایجاد می شود . در این مدل، مراکز درمانی لیست بدهکاران خود را به این سازمان ارائه می کند و در صورتی که سازمان تامین اجتماعی از این مراکز طلبی داشته باشد با همکاری سه جانبه با بدهی این سازمان به مراکز طرف قرارداد تسویه بدهی صورت می گیرد.

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha