home home
 • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد
 • اِلخَميس ١٨ رمضان ١٤٤۰
 • Thursday, May 23, 2019
زمان انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۱۰ اسفند ساعت 08:55 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ ساعت 16:03 | تعداد بازدید: 6967 | کد مطلب: 75763

سامانه متمرکز ارائه خدمات غیرحضوری با عنوان "طرح دکتر نوربخش" در استان آذربایجان شرقی آغاز به کار کرد

جلسه شورای اداری اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی با موضوع معرفی طرح مرحوم دکتر نوربخش و سامانه پرداخت متمرکز ارائه خدمات سازمان تأمین اجتماعی، با حضور مدیران کل دفتر هماهنگی امور استانها، وصول حق بیمه، نامنویسی و حسابهای انفرادی و امور فنی بیمه شدگان در تبریز تشکیل شد.
سامانه متمرکز ارائه خدمات غیرحضوری با عنوان "طرح دکتر نوربخش" در استان آذربایجان شرقی آغاز به کار کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی، جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی استان در ابتدای این شورا، ضمن بیان گزارشی از عملکرد اداره کل استان، اذعان داشت علیرغم مشکلات اقتصادی موجود، از افزایش هشت هزار نفری تعداد بیمه شدگان در استان آذربایجان شرقی به عنوان یک استان صنعتی خبر داده و افزود با توجه به چالشهای پیش رو، مدیریت منابع و مصارف از اهم موضوعات مورد توجه در سازمان است که مستتلزم برنامه ریزی دقیق و مدون مدیران واحدهای اجرایی است.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی، ایجاد همدلی برای تحقق اهداف سازمانی را ضروری دانسته و اذعان داشت، هدف از تشکیل جلسه شورای اداری استان، معرفی درگاه متمرکز ارائه خدمات غیرحضوری تحت عنوان "طرح دکتر نوربخش" است.

جعفر سمساری با بیان آمادگی اداره کل و شعب تأمین اجتماعی استان در جهت اجرای پایلوت این طرح، آموزش و فرهنگ سازی عمومی را لازمه فراگیری و کارآمدی خدمات الکترونیکی و تسهیل امور مشتریان دانسته و افزود حرکت به سمت سیستم های نوین ارائه خدمات یکی از الزاماتی است که سازمان با درک صحیح آن، اقدامات قابل توجهی را انجام داده و امید است این فرایند تا تکمیل حلقه های خدمات تداوم یابد.

نگرشی نو در توسعه خدمات غیرحضوری بر سازمان تأمین اجتماعی حاکم است

دکتر رضا امینی، مدیر کل دفتر هماهنگی امور استانها نیز در این جلسه با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی یکی از پیشروترین سازمانها در حوزه IT بوده و لیکن در طول زمان این جایگاه حفظ نشده، تصریح کرد در سالهای اخیر با نگرشی نو به ارائه خدمات، تحول در ارائه خدمات غیرحضوری و بهره مندی از فناوری اطلاعات در فرآیندهای اداری مورد توجه قرار گرفته و در حال حاضر امکان ارائه این خدمات در طرحی که با نام مدیرعامل فقید سازمان تأمین اجتماعی، به عنوان طرح دکتر نوربخش نامگذاری شده است، پیش بینی و درگاه متمرکز ارائه خدمات غیرحضوری با نشانی eservices.tamin.ir  طراحی شده است.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور استانها با اشاره به اینکه اجرای این طرح به صورت پایلوت در استان آذربایجان شرقی اجرایی می شود، اذعان داشت، با احصا الزامات و ایرادات احتمالی، در آینده نزدیک این طرح به کل کشور تعمیم یافته و در دسترس عموم ذینفعان خواهد بود.

دکتر رضا امینی، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در جهت ارتقای آگاهی عمومی مخاطبین از جایگاه و خدمات سازمان را لازم و ضروری خوانده و تصریح کرد، اجرای موفق این طرح و افزایش بستر خدمات سریع و آسان به مخاطبین، نیازمند آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی و نیز همراهی ذینفعان است.

وی با تأکید بر اینکه منابع سازمان تأمین اجتماعی، دارایی های بین النسلی با منشا حق الناس است، صیانت از این دارایی ها را از وظایف یکایک کارگزاران تأمین اجتماعی در کشور دانسته و افزود شفاف سازی از الزامات صیانت از امانت موجود است و یکی از مهمترین ابرازهای شفاف سازی در نظام اداری، استفاده از فناوری اطلاعات است.

پاسخگویی به هنگام مستلزم استفاده از فناوری اطلاعات است

مهرداد قریب، مدیر کل وصول حق بیمه، در شورای اداری اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی، پاسخگویی در شرایط موجود با توجه به محدودیت های فعلی را مستلزم استفاده از IT دانسته و اذعان داشت در راستای ارائه تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت، طی شش سال اخیر اقدمات گسترده ای در منظور خدمت رسانی آسان و افزایش بهره وری و نیز ارتقای رضایتمندی شرکای اجتماعی، نسبت به خدمات سازمان محقق شده است.

مدیر کل وصول حق بیمه، با اشاره به اینکه در حال حاضر سازمان در صدد متمرکز نمودن خدمات الکترونیکی خود در حوزه بازرسی، نامنویسی و حسابهای انفرادی، امور بیمه شدگان و فنی مستمری و وصول حق بیمه شامل امکان دسترسی به اطلاعات و مشاهده گردش کار و نیز ثبت اعتراضات و ... است گفت، در این راستا سامانه متمرکز ارائه خدمات غیرحضوری طراحی شده است که پایلوت آن در استان آذربایجان شرقی انجام می شود.

مهرداد قریب، آگاهی بخشی عمومی و آموزش همکاران و کاربران سامانه را از ضروریات اجرای موفق طرح عنوان نموده و تصریح کرد تشکهای کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی خواهند توانست با همراهی همیشگی خود، سازمان را در انجام موفق این طرح یاری نمایند.

قریب با اشاره به افزایش گستره تامین اجتماعی و نیز توسعه خدمات غیر حضوری و برون سپاری خدمات، اصلاح و بازنگری در تشکیلات نیروی انسانی را یکی از نیازهای لازم در جهت توان افزایی و ارتقای بهره وری منابع انسانی یاد نموده و افزود بایستی تغییراتی همگام با تغییر در نحوه ارایه خدمات در ساختار منابع انسانی محقق گردد.

توسعه خدمات غیرحضوری، بستر سازی کیفی سازی خدمات سازمان است

منصور آتشی، مدیر کل امور فنی بیمه شدگان، واگذاری اجرای پایلوت طرح مهم دکتر نوربخش به استان آذربایجان شرقی را نشان از توانایی و پتانسیل های موجود در این استان دانسته و افزود، اگر سازمانی بخواهد پویایی خود را حفظ کند باید از فناوری های نوین، متناسب با نوع خدمات بهره گیری نماید و در غیر این صورت سازمانها محکوم به فنا خواهند بود، توسعه خدمات غیرحضوری را یک بازی برد برد توصیف نمود که ضمن روانسازی و تسهیل امور مشتریان، آرامش واحدهای اجرایی در جهت ارائه خدمات کیفی را تأمین خواهد نمود.

مدیر کل امور فنی بیمه شدگان، با اشاره به صف های طولانی موجود در شعب تابعه، توسعه خدمات غیرحضوری در جهت پاسخگویی مطلوب و ایجاد رضایتمندی را لازم و ضروری دانست و خاظر نشان کرد با تکمیل سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری سازمان شاهد تحولی شگرف در نحوه خدمت رسانی در سازمان تأمین اجتماعی خواهیم بود. 

شیوه های سنتی پاسخگوی نیاز مخاطبین نخوهد بود

بهروز کریمی، مدیر کل نامنویسی و حسابهای انفرادی، با اشاره به اینکه افزایش تعداد بیمه شدگان و افراد تحت پوشش سازمان، الزام استفاده از فناوری های اطلاعات را ضروری می نماید، افزود در این راستا خدمات متمرکز غیرحضوری در حوزه های بیمه ای و دسترسی آسان مشتریان به خدمات، پیش بینی شده است که اجرای پایلوت آن در استان آذربایجان شرقی آغاز می شود.

مدیر کل نامنویسی و حسابهای انفرادی، تبحر لازم در ارائه سرویس های غیرحضوری را برای همکاران سازمان ضروری یاد نموده و اذعان داشت، مهارت افزایی کاربران در جهت ارائه راهنمایی و مشاوره به مخاطبین یکی از لازمه های اجرای موفق طرح است.

بهروز کریمی، سرعت و دقت دو سویه در انجام خدمات را مورد توجه قرار داده و تصریح کرد، شیوه های سنتی، جوابگوی نیاز مخاطبین نبوده و لازم است شیوه های نوین خدمات با استفاده از بستر اینترنت مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

نظرسنجی از مخاطبین در بستر خدمات غیرحضوری تسهیل می گردد

ونوس شکورنیاز، معاون دفتر راهبری سیستم ها نیز در این جلسه، با اشاره به اینکه حرکت به سوی خدمات دیجیتال یکی از نیازهای سازمانهای پویا و پاسخگو است، از حرکت به سوی سازمانی دیجیتال در سه موج اماده سازی و ساختار سازی، توسعه زیرساخت دیجیتال و استقرار اکوسیستم دیجیتال خبر داده و اذعان داشت این مهم با استفاده از تجربیات بین المللی و نوین در حال پیگیری است.

معاون دفتر راهبری سیستم ها، با اشاره به بهره برداری و پیاده سازی موبایل اپلیکیشن "تأمین من" و شخصی سازی سامانه و خدمات سازمان در بستر تلفن همراه اذعان داشت این خدمات در حال توسعه است و سامانه متمرکز اراده خدمات این توسعه را تسهیل خواهد نمود.

شکورنیاز، سرویس های سازمان را به دو بخش سرویس های استعلامی و سرویس های تعاملی، بخش بندی نموده و افزود، استقرار سامانه متمرکز و حرکت به سمت دیجیتال مارکتینگ، مشتریان را در جهت استفاده از خدمات الکترونیکی سازمان ترغیب خواهد نمود.

وی نظرسنجی و بهبود مستمر در ارائه سرویس ها را یکی از اقدامات در جهت ارتقای خدمات دانسته و افزود سامانه نوبت دهی غیر حضوری، به سیستم نظرسنجی مجهز شده و در حال حاضر در تلاش هستیم نظرسنجی شبکه های اجتماعی را نیز محقق نموده و از خروجی های آن در جهت ارتقای کمی و کیفی خدمات و نیل به تأمین اجتماعی هوشمند و تکریم ارباب رجوع گام برداریم. 

در ادامه این جلسه زهرا کریمیان، رییس گروه فناوری اطلاعات امور استانها، ضمن معرفی سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری، فرآیندهای در دسترس مخاطبین در این سامانه را تشریح نمود.

همچنین در این جلسه نریمان علیزاده، معاون امور بیمه ای اداره کل آذربایجان شرقی، رامین رخشا، رییس شعبه پنج تبریز و حسن پوریامهر به نمایندگی از اعضای شورای اداری اداره کل تأمین اجتماعی استان، پیشنهادات خود در جهت گسترش تأمین اجتماعی و توسعه خدمات غیرحضوری را ارائه نمودند.

 

گزارش تصویری جلسه شورای اداری اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۱۰ اسفند ساعت 08:55 | تعداد بازدید: 6967 | کد مطلب: 75763
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانچند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
 • گزارش تصویری بازدید از شعبه پنج تبریز
 • گزارش تصویری همایش تأمین اجتماعی و رونق تولید
 • گزارش تصویری حضور کارشناسان اداره کل تأمین اجتماعی و شعب تابعه استان در مدارس
 • گزارش تصویری بازدید مدیر کل تأمین اجتماعی استان از شعبه اهر
 • گزارش تصویری بازدید مدیر کل تأمین اجتماعی استان از شرکت همگامان
 • گزارش تصویری کارگاه گفتمان سازی مباحث بیمه و تامین اجتماعی در دانشگاه تبریز 980210
 • تیزر معرفی سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی
 • حضور مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی در برنامه "سحرلر" با موضوع خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی
 • حضور مدیر کل تأمین اجتماعی در بخش گفتگوی خبری شبکه سهند به مناسبت هفته کار و کارگر
 • تیزر معرفی سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی
 • آموزش نحوه مشاهده سوابق بیمه ای
 • انعکاس بازدید معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور از شعبه پنج تبریز در بخش خبری شبکه استانی
 • طرح پوستر هفته کارگر - 1398
 • استند بیمه ایرانیان خارج از کشور
 • طرح استند عملکرد چهل ساله سازمان
 • طرح پوستر دهه فجر 1397
 • طرح پوستر بیمه زنان خانه دار
 • طرح پوستر هفته تأمین اجتماعی
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • برنامه رادیویی "آتیه" با حضور رییس اداره وصول حق بیمه اداره کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی 98/02/28
 • برنامه رادیویی "آتیه" با حضور رییس اداره وصول حق بیمه اداره کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی 98/02/21
 • برنامه رادیویی "آتیه" با حضور رییس اداره وصول حق بیمه اداره کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی 98/02/14
 • برنامه زنده رادیویی دانیشیق با حضور مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی به مناسبت هفته کارگر 98/02/08
 • برنامه رادیویی "آتیه" با حضور مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی به مناسبت هفته کارگر 98/02/07
 • برنامه رادیویی آتیه با حضور معاون امور بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی 98/01/31

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو