• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير
  • اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
  • Wednesday, July 18, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۲ مهر ساعت 09:14 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۷/۱۲ ساعت 13:24 | تعداد بازدید: 595 | کد مطلب: 48965
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان های سازمان تامین اجتماعی:

بخشنامه های سازمان تامین اجتماعی تنقیح و تجمیع می شوند

کارگاه هم اندیشی و آموزشی با موضوع «نکات کلیدی بیمه پیمانکاران» با حضور تعدادی از مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران مالی عضو سندیکای شرکتهای تاسیساتی و صنعتی ایران در محل این سندیکا تشکیل شد.
بخشنامه های سازمان تامین اجتماعی تنقیح و تجمیع می شوند

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، رضا معینی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان های سازمان تامین اجتماعی در این کارگاه گفت: دو رویکرد اصلی در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد که با حوزه فعالیت کارفرمایان در ارتباط تنگاتنگ است.
معینی افزود: اول این که سازمان تامین اجتماعی مکلف است و حتما باید با شرکای اجتماعی ارتباط منطقی، صحیح و دوستانه داشته باشد و گرنه راه به جایی نخواهد برد.
وی ادامه داد: رویکرد دوم تصحیح و تنقیح قوانین است که این کار در سازمان تامین اجتماعی شروع شده است.
معینی با تاکید بر سه جانبه گرایی در سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان متعلق به بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان است.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان های سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بیشترین حق بیمه را کافرمایان می پردازند، گفت:مشارکت در تصمیم گیری ها خواسته تمام تشکلها، کارفرمایان، اتاقهای تعاون و اتاقهای اصناف است .
معینی ادامه داد: دولت به دنبال این است که تا تشکلها نقش پررنگی در اقتصاد داشته باشند و سازمان تامین اجتماعی هم به دنبال این است تا ارتباط خوبی با کافرمایان داشته باشد.
وی با اشاره به یکی دیگر از مشکلات حوزه فعالیت کارفرمایان گفت: حوزه پاسخگویی به کارفرمایان در سازمان تامین اجتماعی تا پیش از این مناسب نبوده که با تلاشهای صورت گرفته وضعیت بهتر شده ولی هنوز جای کارزیادی دارد و باید در این موضوع به ما کمک کنید.
معینی با اشاره به خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی گفت: از طریق  استفاده ازخدمات الکترونیکی کارفرمایان نیاز به مراجعه مستقیم به شعب ندارند.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان های سازمان تامین اجتماعی افزود:در حوزه آی تی، کارهای خوبی انجام شده که یکی از این طرح ها، بازرسی الکترونیک است که می تواند بسیاری از مشکلات را کم کند.
وی ادامه داد : پیش از این ابلاغ ها به علل مختلف مشکل داشت که در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده و الان 60 درصد ابلاغها الکترونیکی شده است.
معینی با بیان این که پیش از این بازرسی دفاتر قانونی مشکل داشت و کارفرمایان به دنبال حل مشکلات آن بودند، گفت: در سازمان تامین اجتماعی شورای تشخیص و تنقیح بخشنامه ها تشکیل شده و قرار است همه بخشنامه های مرتبط، در قالب یک بخشنامه تجمیع شود.
وی افزود: 12 یا 13 بخشنامه مختلف تبدیل به یک دفترچه واحد می شود و در سایت سازمان تامین اجتماعی هم قرار می گیرد تا دیگر برداشتهای مختلف از بخشنامه ها وجود نداشته باشد.
معینی ادامه داد: تنقیح بخشنامه های مرتبط با بیمه سربازی، از کارافتادگی، امور پیمانها، مشاغل سخت و زیان آور و ... در حال انجام است.
وی با بیان این که سازمان تامین اجتماعی تا حد ممکن تلاش کرده تا مشکلات و موانع فعالیتهای اقتصادی کارفرمایان را در امور بیمه ها و پیمانها برطرف کند، افزود: این سازمان این کارها را انجام داده و ما نیز متقابلا توقع داریم کارفرمایان مطالبه گر باشند، چرا که هر جا حضور داشتید تاثیرگذار بودید.
معینی گفت: سازمان تامین اجتماعی ماهیانه 6 هزار میلیارد تومان پرداختی دارد.
در ادامه ، کارگاه آموزشی «پنل پرسش و پاسخ» برگزار شد.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۲ مهر ساعت 09:14 | تعداد بازدید: 595 | کد مطلب: 48965
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 0/5897 sec