• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير
  • اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
  • Wednesday, July 18, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۰ مهر ساعت 11:51 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۷/۱۰ ساعت 12:58 | تعداد بازدید: 174 | کد مطلب: 48888
گزارش: پیمان شهامت، رئیس روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی کرمان

روند رو به پیشرفت 3 مرکز درمانی تامین اجتماعی کرمان

در استان کرمان 12 درمانگاه و یک پلی کلینیک خدمات درمانی را به بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی ارائه می کنند و در سال های اخیر روند رو به پیشرفت و توسعه ای را در مراکز درمانی تامین اجتماعی رفسنجان، بم و کهنوج شاهد هستیم.
روند رو به پیشرفت 3 مرکز درمانی تامین اجتماعی کرمان

پلی کلینیک تامین اجتماعی رفسنجان در سال 1372 با تعداد 4 نفر نیرو شروع به کار کرد که این تعداد هم اکنون به 46 نفر افزایش یافته است .
دکتر مجید بهشتی پور، پزشک عمومی و رئیس این مرکز درمانی در خصوص خدمات پلی کلینیک رفسنجان گفت: این مرکز  در دو شیفت صبح و عصر به ارائه خدمات درمانی رایگان به بیمه شدگان تامین اجتماعی  می پردازد.
از دکتر بهشتی پور در مورد بخشهای مختلف این مرکز سوال شد و اینگونه پاسخ داد: در حال حاضرواحدهای آزمایشگاه ، رادیولوژی،سونوگرافی، دندانپزشکی ، پزشکان عمومی و متخصص اطفال  ، مامایی ، داروخانه ، تزریقات و پانسمان، اورژانس  ، شورای پزشکی  و واحدهای اداری ،مالی  مشغول خدمت رسانی به بیمه شدگان و مردم شهرستان هستند.
در سال گذشته 137 هزار و 581 نفر توسط پزشکان عمومی و134 هزار و77 بیمار توسط پزشکان متخصص ویزیت شده اند. به 9182 نفر خدمات دندانپزشکی ارائه شده است.
دکتر بهشتی پور می گوید 178 هزار و252 نفر هم خدمات پاراکلینیک( داروخانه،رادیولوژی،آزمایشگاه و...) دریافت کرده اند و همچنین واحد مامایی نیز 9851 نفر مراجعه داشته است.
از دکتر بهشتی پور در مورد اقدامات در جهت تکریم ارباب رجوع  پرسیدیم و وی گفت: در این مرکز درمانی به منظور تسهیل دسترسی بیمه شدگان به خدمات درمانی و افزایش رضایتمندی آنها، نصب و راه اندازی وب کیوسک   (به صورت حضوری) در جهت کاهش مدت انتظار بیماران و ایجاد سهولت در اخذ نوبت پزشکان،تعیین محل پذیرش  مخصوص سالمندان در واحدهای پر ازدحام از جمله پذیرش ، آزمایشگاه و داروخانه واجرای طرح رسیدگی به شکایات ارباب رجوع انجام شده است.
احداث بنای جدید پلی کلینیک تامین اجتماعی رفسنجان از جمله طرح های توسعه ای مدیریت درمان استان است که رئیس  این مرکز هم بدان اشاره کرد و افزود:به منظور افزایش کمی و کیفی خدمات، نسبت به اخذ مجوز ساخت ساختمان جدید پلی کلینیک  در شهرستان رفسنجان اقدامات لازم انجام شده که با همت مسئولین سازمان و شهرستان و نیز درخواستهای مکرر بیمه شدگان ،  مجوز مذکور از سوی  هیئت مدیره محترم سازمان صادر شده که پس از خرید زمین در نظر گرفته شده جهت ساخت پلی کلینیک ، عملیات  ساخت آن آغاز خواهد شد .
در این گزارش به وضعیت درمانگاه تامین اجتماعی کهنوج نیز می پردازیم؛ در حال حاضر این درمانگاه با دارا بودن یک نفر پزشک عمومی، یک داروساز و یک دندانپزشک خدمات درمانی را به مردم و بیمه شدگان منطقه ارائه می دهد.
دکتر مریم جرجندی نژاد، پزشک عمومی و رئیس درمانگاه کهنوج در خصوص خدمات این درمانگاه می گوید: در سال گذشته 27 هزار و 618 بیمار ویزیت سرپایی شده اند و 2669 نفر از آزمایشگاه خدمات دریافت کرده اند و به 23 هزار و 508 بیمار هم خدمات دارویی ارائه شده است.
رئیس درمانگاه کهنوج همچنین از اقدامات انجام شده درراستای تکریم ارباب رجوع و افزایش رضایتمندی بیماران و مراجعین سخن گفت و افزود:اختصاص  فضای مناسب برای دریافت نظرات و شکایات بیماران،ایجاد رمپ برای رفت وآمد سالمندان، ایجاد فضای سبز پیرامون درمانگاه ، ایمن و زیبا سازی محیط داخلی درمانگاه،اجرای برنامه های نهضت آی تی شامل اجرای نسخه الکترونیک، تشکیل پرونده برای بیماران دارای بیمار های مزمن وافزایش امکانات واحد دندانپزشکی از جمله این اقدامات است.
وقتی نام بم به میان می آید اذهان به سمت حادثه تلخ زلزله سال 82 سوق داده می شود. اما مردم این شهر مصصم تر از همیشه برای آبادانی شهر می کوشند.
امروزه بم آبادتر و خرم تر از گذشته به حیات خود ادامه می دهد.سازمان تامین اجتماعی نیز در کنار مردم غیور این شهرستان قرار دارد.
بنای جدید درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بم در دیماه سال 84 مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر پریسا ابراهیمی، پزشک متخصص اطفال و رئیس درمانگاه تامین اجتماعی گفت: قبل از زلزله سال 82 همکاری خود را با سازمان تامین اجتماعی شروع کردم و تا سال 92 بعنوان پزشک عمومی در درمانگاه مشغول خدمت بودم و بعد از اتمام دوره تخصصی در سال گذشته به این مرکز درمانی بازگشتم.
وی درمورد امکانات و خدمات درمانی این مرکز می گوید: پزشکان عمومی ،پزشک متخصص اطفال،واحد دندانپزشکی ، کارشناس مامایی  و واحدهای داروخانه،آزمایشگاه ، تزریقات و پانسمان و نوارقلب ،در حال حاضر به خدمت رسانی  به مردم و بیمه شدگان مشغول هستند.
در سال گذشته 56 هزا رو 85 نفر توسط پزشکان عمومی و7778 نفر توسط پزشک متخصص ویزیت شده اند،4775 نفر خدمات دندانپزشکی دریافت کرده اند،8201 نفر توسط واحد مامایی ویزیت شده اند،64 هزار و210 بیمار از داروخانه،5721 نفر از آزمایشگاه و242 نفر هم از رادیولوژی خدمت گرفته اند.
توجه به بیماران سالمند نیز از جمله برنامه های این مرکز درمانی است که رئیس درمانگاه به ایجاد رمپ درقسمت ورودی محوطه وساختمان، مشخص کردن قسمتی ازسالن انتظار مخصوص سالمندان، انجام نمونه گیری ازمراجعین سالمند ومعلول درطبقه همکف، پذیرش بدون نوبت قبلی جهت سالمندان اشاره داشت.
از دکترابراهیمی در خصوص تکریم ارباب رجوع سوال کردیم و اینکه چه اقداماتی برای افزایش رفاه و رضایت بیماران در درمانگاه انجام شده است که وی گفت:انجام نظرسنجی درپایان هرفصل جهت بالابردن کیفیت خدمت رسانی،ایجادکتابخانه درسالن انتظار وتشکیل کلاسهای آموزشی جهت بالابردن سطح آگاهی بیماران مزمن ازبیماری خودوکنترل بهتربیماری توسط خودشان،برگزاری کلاسهای آموزش دوران بارداری برای خانمهای باردارجهت تسهیل دوره بارداری وزایمان طبیعی از اقدامات این مرکز در جهت رفاه حال مراجعان است.


 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۰ مهر ساعت 11:51 | تعداد بازدید: 174 | کد مطلب: 48888
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/0896 sec